Paintball a Airsoft
Paintball a Airsoft

Paintball a Airsoft

paintball

Od wielu lat na całym świecie, w tym także i w naszym kraju, bardzo powszechną dyscypliną zaliczaną zdecydowanie do wywołujących adrenalinę oraz mrożących krew w żyłach sportów z dziedziny ekstremalnych, okazuje się paintball. Polega w wielkim skrócie ujmując na strzelaniu i w pewnym sensie przypomina chłopięcą zabawę w wojnę. Jest jednak jeszcze inna powszechna obecnie na całym świecie dyscplina sportowa także sktremalna, która powoli wkracza także do Polski, bardzo podobna na pierwszu rzut oka, zwłaszcza dla niewtajemniczonych do paintballa wyżej opisanego. O czym mowa? A chodzi nam o Airsoft.
Airsoft jest podobnie jak paintball grą zespołową, w której konieczne jest strzelanie do siebie w celu obrony pola walki, a także stosuje się specjalistycznie przygotowane do tego typu zabawy wyposażenie w broń, z tym że mowa tu o bardziej zaawansowanych technicznie sprzętach.

Otóż Airsoft to sport wykorzystujący solidne, odznaczające się wysoką jakością, precyzyjnie odwzorowywane i niesamowicie nowoczesne patrząc na nowości wypuszczane regularnie na rynek – repliki prawdziwej broni palnej. Ogólnie jest to niesamowicie ciekawa alternatywa wobec standardowego strzelectwa. Bardzo często na Airsoft przerzucają się ci, którzy umieją już strzelać, bowiem uprawiali strzelectwo, bądź dawni miłośnicy paintballa, dla których paintballowe kulki to już zdecydowanie za mało. Ponadto, mimo że Airsoft uznaje się za nieco bardziej „profesjonalny” sport, to jednak ceny pełnego ekwipunku dla graczy w paintballa są dużo wyższe. Zwłaszcza wyższe okazują się koszty związane z inwestycją w naboje.