ASG – początki
ASG – początki

ASG – początki

ASG

Każdy, kto rozpoczyna swoją pierwszą przygodę z ekstremalną dyscypliną sportową, jaką jest ASG, obowiązkowo powinien zgłębić kilka zasad i złotych porad zawartych w niniejszym tekście poradnikowym przygotowanym specjalnie z myślą o amatorach w dziedzinie Airsoft.
Przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Nie może być tak, że porywasz się z motyką na słońce, nie mając właściwie skompletowanego w pełni ekwipunku przez co rozumie się przede wszystkim okulary ochronne jakie mają zabezpieczać wzrok. Co więcej, nie pomijajmy też odzieży ochronnej, która pozwoli osłonić ciało ale i da komfort poruszania się po ciężkich środowiskowo warunkach panujących na miejscu toczenia się rozgrywek, które przecież musi przypominać prawdziwe, trudne pole bitwy. Ponadto, konieczne jest, aby początkujący i jeszcze niewprawiony w airsoftowe zmagania gracz mierzył siły na zamiary, jeśli chodzi o rodzaj sprzętu, z którego będzie korzystać.

 

Zacznijmy od tego, że w airsoft chodzi o strzelanie, ale w tym celu stosuje się przeróżne repliki prawdziwej broni palnej, które są bardzo zróżnicowane, przede wszystkim ze względu na konstrukcje. Najczęściej ich budowa jest uzależniona stricte od tego, jaki wybierzemy typ zasilania danej repliki broni palnej. Warto zatem zwrócić uwagę na broń sprężynową, ale też broń gazową oraz broń elektryczną. Początkujący powinni postawić między innymi na broń sprężynową, która jest oparta zwłaszcza na prostej i nieskomplikowanej konstrukcji, więc na dobry początek bez wątpienia się przyda.