Air Soft Gun
Air Soft Gun

Air Soft Gun

air

Amerykańsko brzmiące określenie ASG stanowi skrót od popularnego nazewnictwa replik broni. W pełnym tłumaczeniu powyższy skrót to Air Soft Gun. Nierzadko w odniesieniu do wspomnianego powyżej sprzętu stosuje się również określenie broń ASG, czy też replika ASG, a wśród zaawansowanych graczy mowa o BB-guns. Czym jest tak na dobrą sprawę tego rodzaju broń oraz po co jest stworzona?
Replika broni palnej, tak w największym skrócie można zdefiniować ASG, czyli Air Soft Gun, stanowiącą replikę zazwyczaj w skali jeden do jednego.

Można oczywiście mówić o innych „wymiarach” broni tego typu, a mianowicie czasem zdarza się natrafić w sklepach z wyposażeniem do ASG również na repliki wykonywane w skali jeden do trzy. Poprzez wykorzystanie omówionej repliki broni mamy sposobność uczestniczenia w rozgrywkach na wzór prawdziwej wojny zwanych Airsoft. To coś mocno zbliżonego do strzelanek paintballowych, ale jednak pomiędzy obiema wspomnianymi dyscyplinami jest kompletna różnica w zasadach oraz stylu prowadzenia walki. Wróćmy jednak jeszcze na moment do repliki broni, czyli wyszczególnionego w temacie skrótu ASG.
Air Soft Gun to repliki broni palnej, które przeznaczone są do strzelania z zastosowaniem podczas wystrzału kulek w wymiarach sześć bądź osiem milimetrów BB. Mowa tu o plastikowej amunicji, czasem także wprowadza się kulki metalowe, ale nie jest to już zbyt często praktykowane z powodu olbrzymiej masy, która sprawia, że gorzej się strzela i ryzyko ewentualnych urazów jest większe. Ponadto, warto wspomnieć, że repliki broni palnej określane jako Air Soft Gun są używane w trakcie turniejów i ćwiczeń taktycznych, jak również treningów paramilitarnych.