Rodzaje replik broni
Rodzaje replik broni

Rodzaje replik broni

Szukasz nietuzinkowych wrażeń? Standardowy sport wiążący się z przerzucaniem piłki przez siatkę, strzelaniem goli do bramki, czy rzucaniem do kosza to już dla Ciebie zbyt słabe wyzwanie? Chcesz sposobu na istną rewolucję sportową i skuteczne podniesienie poziomu adrenaliny? Zapraszamy do przeczytania naszego niniejszego poradnika poświęconego jednej z najciekawszych aktualnie dyscyplin z kategorii wyczynów ekstremalnych, jaką jest Airsoft, czyli coś na wzór paintballu opierające się na strzelaniu z zastosowaniem profesjonalnych replik prawdziwej broni palnej.
Repliki ASG, czyli Air Soft Gun stosowane do gry – sportu zwanego AirSoft bazują przede wszystkim na identycznie oddanym wzorze rzeczywistych karabinów. Mowa tu o skali najczęściej jeden do jednego, chociaż zdarzają się i takie w skali jeden do trzy. Niemniej jednak pojęcie ASG, czyli Air Soft Gun odnoszą się wyłącznie do całokształtu zbioru wszystkich produkowanych obecnie i wypuszczanych na rynek replik broni palnej, które są wykorzystywane do Airsoft. W obrębie tej kategorii zaś można wyszczególnić parę osobnych rodzajów tychże replik.

I tak jedną z najpowszechniejszych kategorii są ASG sprężynowe, w których trzeba każdorazowo strzelać przez ręczne naciąganie sprężyny. Taki sposób zasilania omawianej broni sprawia, że aby pojawiło się sprężone powietrze, które wystrzeli plastikową czy metalową kulkę, niezbędne jest wykorzystanie konstrukcji opartej na tłoku, sprężynie oraz cylindrze. Jest to jednakże najprostsza konstrukcja współcześnie występujących replik broni palnej.