Airsoft – wyposażenie
Airsoft – wyposażenie

Airsoft – wyposażenie

airsoft

Do uprawiania sportu ekstremalnego zwanego Airsoft konieczne okazuje się posiadanie specjalistycznego wyposażenie, na jakie składa się przede wszystkim wysokiej jakości sprzęt stanowiący replikę broni palnej. W grę wchodzą przeróżne, szeroko dostępne nawet w specjalistycznych sklepach z tego typu akcesoriami działającymi online, wielorakie odmiany broni pneumatycznej.
Za najpowszechniejsze, które obowiązują od początku istnienia tego sportu repliki broni palnej w Airsoft uznaje się przede wszystkim karabiny sprężynowe, które jak mówi to już ich nazewnictwo – bazują na wystrzeliwaniu poprzez zadziałanie sprężyny. Nieco bardziej zaawansowane pod kątem technicznym są z kolei karabiny będące replikami gazowymi. W nich wykorzystuje się propan albo dwutlenek węgla.

Gaz znajduje się w magazynku karabinu. Zdaniem zwolenników tej dyscypliny sportowej, na pewno gazowe karabiny potocznie określane w ich slangu jako gazowniki, są lepsze bo bardziej praktyczne i trochę nowocześniejsze w zastosowaniu, co przekłada się na opcję bardziej profesjonalnego odbywania walk na polu bitewnym niż przy zastosowaniu karabinów sprężynowych, jednakże z drugiej strony modele gazowe mają syfon, którego poszczególne części zaworowe mogą zamarzać, a wtedy dochodzi częstokroć do sytuacji, iż gaz uchodzi przy pierwszej próbie oddania strzału. Najbardziej optymalną alternatywą okazują się z kolei elektryczne repliki broni palnej. W każdym przypadku jednakże repliki do Airsoft są tak bardzo upodobnione do prawdziwych broni, że trudno jest je w zasadzie od rzeczywistych karabinów odróżnić.