Airsoft- cel gry
Airsoft- cel gry

Airsoft- cel gry

airsoft

Na czym polega popularna gra ekstremalna polegająca na strzelaniu z replik broni palnej? Mowa o coraz powszechniejszej dyscyplinie jaką okazuje się Airsoft, na pierwszy rzut oka mocno przyominający inną dziś mocno spopularyzowaną grę zespołową także odbywającą się na polu bitewnym, jaką jest paintball.
Nadrzędnym celem grających w tego rodzaju dyscyplinę ekstremalną okazuje się wystrzelenie naboju plastikowego z wybranej repliki broni palnej w kierunku innego gracza pochodzącego z przeciwnej ekipy po to, aby go ustrzelić. Trafienie jakiegoś zawodnika nie jest bardzo bolesne, nie wywołuje urazów, ale nie jest na pewno czymś przyjemnym i mogą po tym zostać siniaki, podobnie zresztą jak po farbowych kulkach wystrzelanych podczas gdy w paintball. Warto wiedzieć, że gra w tym wypadku jest bardzo często oparta na specjalnie przygotowywanym na potrzeby rozgrywek scenariuszu, który nierzadko ma odwzorowywać znane światowe potyczki bitewne, walki ze znanych zmagań historycznych w dziejach świata, czy konkretnego narodu walczącego. Czasem to historie autentyczne policjantów, słynne akcje służb specjalnych itd.

Podstawą bezpieczeństwa miłośników Airsoftu okazuje się wyposażenie w profesjonalne okulary ochronne, w celu zapewniania maksymalnej ochrony wzroku. Rywalizujący ze sobą gracze zazwyczaj bazują na obieraniu specjalnych taktyk niczym taktyki wojskowe. Do gier tego rodzaju wykorzystuje się repliki prawdziwej broni, czyli sprzęt zwany skrótowo ASG, a więc Air Soft Gun. Wykorzystuje się brońmpneumatyczna gazowa, sprężynowa i elektryczna. Naboje mają 6 i 8 milimetrów i są wykonywane z plastiku.