Airsoft – zasady
Airsoft – zasady

Airsoft – zasady

Sportem ekstremalnym, który zdobywa coraz większe grono zainteresowanych okazuje się Airsoft mocno zbliżony do farbowych rozgrywek paintballowych, z tym że wykorzystuje się podczas uprawnia tej dyscypliny sportowej wysokiej jakości repliki prawdziwej broni palnej, które do złudzenia przypominają rzeczywiste modele karabinów. Dostępne są aktualnie trzy najważniejsze typy broni palnej pneumatycznej stosowane do Airsoft, którymi okazują się przede wszystkim gazowniki, czyli repliki gazowe, repliki elektryczne i najstarsze – repliki sprężynowe. Na czym w praktyce polega ta gra zespołowa zaliczana do sporów ekstremalnych?
Po pierwsze, warto wspomnieć, że w przypadku omawianej dyscypliny sportowej mówi się o umowności reguł gry. Oczywiście każda potyczka na polu bitwy stanowi zupełnie odrębny, indywidualny wręcz przypadek, dlatego nie powinno nikogo dziwić, iż zasady te często są zmieniane. Wszystko w tym wypadku to kwestia osobistych ustaleń ze strony zarówno organizatorów imprezy – turnieju, czy po prostu pojedynczej gry, jak i samych graczy. Niemniej jednak są pewne zasady podstawowe, na które każdy miłośnik Airsoft zawsze musi zwrócić uwagę.

O czym mowa? Po pierwsze kwestia trafienia. Celem jest trafienie plastikowym nabojem wystrzeliwanym ze swej repliki broni palnej w zawodnika z przeciwnej drużyny. Jako trafienie natomiast traktuje się zwłaszcza kontakt z kulką gracza rywala. Nie musi być to mocno odczuwalny traf, a samo śmignięcie kulki przed graczem i lekkie muśnięcie go, które sprawia, że oznaczony gracz zostaje wyeliminowany z pola bitwy.