Airsoft – na czym polega?
Airsoft – na czym polega?

Airsoft – na czym polega?

airsoft

Wyróżnia się szereg różnorodnych sportów ekstremalnych w swym charakterze, do jakich zalicza się mnóstwo rozmaitych rozgrywek bazujących na wiernym odzwierciedlaniu placu bitewnego. Tak jest przykładowo w grze ekstremalnej zwanej Airsoft, która nawiązuje do rzeczywistego strzelectwa, a pod kątem wyzwań i skoku adrenaliny przypomina coś na wzór potyczek odbywanych w paintballu.
W airsoft są jednakże kompletnie inne zasady oraz jest to dziedzina, w której ogromną uwagę zawodnicy poświęcają na pieczołowity dobór jak najbardziej profesjonalnej broni palnej, bowiem to z replik broni pneumatycznej się korzysta na placu wojennym. Miłośnicy, a w zasadzie śmiało można powiedzieć- koneserzy replik karabinów kompletują rozmaite elementy ekwipunku, zaś patrząc na to, jak bardzo dynamicznie jest to rozwijająca się dyscyplina sportowa, mają w czym przebierać.

W ramach szeroko rozumianej broni palnej w postaci replik wyróżnia się zwłaszcza broń pneumatyczną sprężynową, ale też i gazową oraz elektryczna.
Celem głównym każdego gracza jest ustrzelanie zawodnika z przeciwnej drużyny, czyli bitewnego wroga. Jeżeli gracz przeciwnej ekipy zostanie trafiony, jest oznaczony i schodzi z placu. Zawodnicy, którzy są z gier wyeliminowani, przeważnie musza być oznakowani w odpowiedni sposób, to jest w wyraźnie widocznym miejscu – na przykład rzucającą się w oczy czerwoną szmatką lub w przypadku rozgrywek toczących się w nocy – czerwonym światłem. Następnie oznaczony i trafiony gracz trafia do miejsca spoczynku, które ustalane jest zawsze na początku rozgrywek przez organizatorów zabawy.