Organizacja wesela – jak zrobić to z głową?

Samodzielne zorganizowanie wesela to spore wyzwanie. Wymaga ogromnego zaangażowania, sporo czasu i dużej odporności na stres. Nic dziwnego, że coraz więcej młodych par decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych weddingplannerów. Nie da się ukryć, że to wygodne rozwiązanie, z drugiej jednak strony odbiera nam całą satysfakcję z samodzielnych przygotowań. Trzeba też mieć na uwadze, że pomoc tego rodzaju specjalisty sporo kosztuje, a budżet większości młodych par jest bardzo napięty. Zamiast więc załamywać ręce i w popłochu przeglądać oferty film zajmujących się organizacją wesel, warto wziąć się do pracy i samemu zadbać o to, by nasz ślub był idealny.

Na początek powinniśmy zdecydować się na konkretny termin. Warto przy tym zachować pewną elastyczność – jeśli nie planujemy ślubu z kilkuletnim wyprzedzeniem, może okazać się, że nasza wymarzona sala weselna, czy kościół, do którego chodzimy od dzieciństwa są już zajęte i trzeba będzie zdecydować się na inny dzień. Jeśli uda nam się zgrać terminy w domu weselnym i kościele, część pracy mamy już za sobą.

Kolejnym etapem powinno być przygotowanie listy pozostałych spraw do załatwienia. Powinniśmy na niej uwzględnić między innymi wybór sukni ślubnej i garnituru, rezerwację zespołu lub dj’a, czy spotkanie z przedstawicielem wypożyczalni samochodów, ale również mniej istotne sprawy, takie jak wybór zaproszeń czy prezentów dla gości. Listę dobrze jest na bieżąco uzupełniać o kolejne pomysły, które przychodzą nam do głowy, a jednocześnie wykreślać z niej sprawy, które udało nam się już załatwić.

Dużym ułatwieniem przy samodzielnym organizowaniu wesela jest skorzystanie z wyszukiwarek ofert firm związanych z branżą ślubną, takich jak http://modnewesele.com/. Wystarczy wpisać swoją lokalizację, aby zyskać dostęp do rozbudowanego katalogu domów i sal weselnych, ale również zespołów, dj’ów, czy wypożyczalni samochodów ślubnych. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż chaotyczne przeglądanie kolejnych stron internetowych poszczególnych firm w poszukiwaniu tej właściwej.